Кращі фільми для вивчення англійської мови

Кращі фільми для вивчення англійської мови

На допомогу підручниками або які фільми англійською можуть допомогти «підтягнути мову»?

Всі люблять дивитися телевізор. Особливо, коли можна перетворити екран в монітор і використовувати безмежні можливості інтернету для пошуку контенту за інтересами. Деякі з нас не уявляють свій день в тиші. Обов'язково необхідно створити фон з новин, передач, серіалу, трансляції Ютьюб каналів. А що, якщо поєднувати приємне з корисним і використовувати телевізор в якості вчителя? Особливо це актуально для тих, перед ким стоїть мета вивчити англійську.

Підручники вже закуплені, систематично відвідуються курси або проводяться онлайн уроки з репетитором. Але практика ніколи не буде зайвою. У цьому можуть допомогти улюблені фільми і серіали.

Переваги вивчення англійської мови за фільмами

Для того щоб навчиться говорити, потрібно починати говорити. Просте правило, яке виявляється найефективнішим. Граматичні правила і систематична відпрацювання пройденого матеріалу за допомогою вправ в підручниках, це невід'ємна частина процесу навчання. Але жива практика, коли чутно інтонації, емоції, видно жестикуляція і міміка людини говорить, стане найкращим тренажером. Кінофільми без перекладів - безцінний ресурс, що допомагає відточити розмовні навички. Побіжна мова можлива тільки тоді, коли явно видно функціональне використання англійської мови. Кіно, а тим більше улюблені картини, підходять для цього усвідомлення якнайкраще.

До переваг вивчення англійської по кінострічок можна віднести:

• Цікаві діалоги, написані живою мовою, без фільтрів підручника. Герої фільмів говорять побіжно, так, як це роблять реальні люди, що опинилися в реальній життєвій ситуації. Замість професійного диктора або репетитора, з монітора звертається людина, що передає за допомогою мови, мови міміки і жестів всі свої емоції

• Демонстрація використання мови в контексті. Розмовні фрази, ідіоми, сленг - все це присутнє в фільмах. Незалежно від жанру, можна почути цікаві скорочення, які застосовуються виключно в певних ситуаціях і контексті

• Корисна і багата лексика. Нескінченно кількість синонімів можна почути тільки в кіно і серіалах. Виявляється, висловити одну і ту ж емоцію можна кількома різними словами

• Візуалізація - граматичні конструкції, вирази і фрази тепер з легкістю асоціюються з відомими героями фільмів. Складно не запам'ятати, як англійською буде «чарівна паличка», якщо нею розмахували хогвардскіе учні кілька тисяч разів за один епізод

• Мотивація - як головна умова навчання. Перегляд кіно мовою оригіналу перетворює нудні заняття в захоплюючий, цікавий процес, повертатися до якого хочеться знову і знову.

Для кожного, хто не проживає в англомовній країні, перегляд кіно англійською мовою, є єдино можливим способом переймуться, зрозуміти і освоїти реальну мовну середу.

Які фільми допоможуть підтягнути мову?

Підбирати фільми для перегляду на мові оригіналу варто виходячи з рівня підготовки. Для тих, хто знаходиться на сходинці Elementary практично неможливо буде зрозуміти мова в фільмах, які призначені для володіють іноземною на рівні Advanced. Варто відзначити, що зовсім не обов'язково дивитися виключно художні фільми. Сучасні мультики по гостроті сюжетної лінії і діалогам нічим не поступаються повнометражним кінострічок. Тому, для новачків ідеальним вибором стануть:

• Мультфільм «Вгору» - не складні діалоги, але зате яскраво виражена міміка і жестикуляція, що забезпечують контекст всім реплік героїв

• Мауглі - знайомий з дитинства сюжет занурить в дивовижний світ тварин, здивує людяністю вовчої зграї і заодно допоможе дізнатися нові лексеми, обороти і специфічні вирази, типу «зимова сплячка».

Для тих, хто вже дотягнувся до Pre-Intermediate, підійдуть такі шедеври світового кінематографа як «Форест Гамп», «Ізгой», «Гаррі Поттер і філософський камінь». Фільми, які буквально розібрані на цитати, дуже цікаво дивитися мовою оригіналу. Дубляж не передає інтонації, незвичайного вимови героїв. А саме ця особливість дозволяє перейнятися характером головного героя, зрозуміти його почуття, емоції, особливість образу.


Для учнів, які піднялися на щабель Intermediate, призначені для перегляду такі фільми, як:

• «Щоденник Бріджет Джонс»
• "День бабака"
• «Пірати Карибського моря: прокляття Чорної Перлини».

Щодо останнього в списку фільму варто сказати, що це воістину шедевральний кіно, яке дозволить не просто підтягти лексику, якісь граматичні конструкції, але і відчути тонкий гумор від капітана Джека Горобця, побачити дивовижну гру міміки, неповторну харизму з оригінальним голосом актора.

Upper Intermediate - рівень, коли вже можна спокійно висловлювати свої думки, аргументувати думку, вступати в дискусії на різні теми, брати участь у конференціях і семінарах. Це означає, що і фільми стають на порядок вище і складніше. До перегляду рекомендуються «Матриця», «Мальчишник у Вегасі» і «Король говорить». Кінострічка про короля особливо хороша для тих, хто бажає почути вишукану, правильну, наповнену інтелектом і тактом мова.

Для просунутого, вільного рівня Advanced, хорошим продовженням вечора стануть «Кримінальне чтиво», «Соціальна мережа». Класика кримінального кіно і фільм про сучасну, здатної і цілеспрямованої молоді, здатні значно поповнити словниковий запас найрізноманітніших лексиконом.

Вивчення англійської мови не повинно перетворюватися в нудний, монотонний процес. Все одноманітне і нудне погано запам'ятовується і сприймається, як примус, як зобов'язання, яке потрібно, але зовсім не хочеться виконувати. Перегляд фільмів англійською перетворює звичайний урок в цікаве заняття. Якщо дивитися повнометражні фільми здається занадто складно, затягнуте і незрозуміло, можна почати з серіалів. «Друзі», «Як я зустрів вашу маму» і «Теорія великого вибуху», за 25-30 хвилин поповнювати скриньку знань і поліпшать настрій.